e-mail: estadioderuina@gmail.com

piątek, 19 września 2014

Gwiazdy europejskiej piłki mogą zagrać w Tychach

Szansa na organizację w mieście Mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 21 znacznie wzrosły. W maju Zbigniew Boniek - prezes PZPN poinformował oficjalnie prezydenta miasta, że Tychy wraz z budowanym Stadionem Miejskim przy ul. Edukacji znalazły się na liście kilkunastu kandydatów do organizacji tej imprezy.
Dziś w informacji z Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy:
- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Miasto Tychy zostało wybrane, jako oficjalne Miasto-Gospodarz do zbiorczej aplikacji konkursowej Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21 w 2017 roku.
Tychy są jedynym miastem z województwa śląskiego, jakie zostało wybrane na organizatora tych prestiżowych rozgrywek.
- Tyski wniosek aplikacyjny został przygotowany bardzo profesjonalnie - widać w nim duże zaangażowanie ze strony urzędników i władz miasta. Duże znaczenie miał także stadion i cała infrastruktura wokół niego, przede wszystkim jej dostosowane do wymogów UEFA – mówi Marek Doliński z PZPN.
W sumie zawody mają być rozgrywane w sześciu polskich miastach.
- To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta i świetna okazja do promocji nie tylko Tychów, ale całego regionu. Stadion budujemy po to, aby przeżywać na nim przede wszystkim sportowe emocje. Podczas imprezy tej rangi z pewnością ich nie zabraknie - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.
Wspólny wniosek PZPN wyślę do UEFA w październiku. W styczniu 2015 roku UEFA podejmie ostateczną decyzją o tym, w jakim kraju odbędą się mistrzostwa. Chętnych nie brakuje, ale jak czytamy w mediach to właśnie Polska ma bardzo duże szanse na organizację tej imprezy.
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21 są drugim najważniejszym wydarzeniem sportowym w ramach rywalizacji męskich reprezentacji narodowych w Europie. W turnieju w roku 2017 weźmie udział 12 reprezentacji, a na stadionach 6 Miast Gospodarzy odbędzie się w sumie 21 spotkań piłkarskich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz